Nõuni: mitte ainult politsei patrullimiskoht

Nõuni küla kultuurivedurid on Marika Viks ning Kalev Lõhmus. Paarisrakendi firmamärgiks on kujunenud punane jõulumemme ja jõulutaadi kostüüm, mille kandmiseks ei pea tingimata jõuluaeg olema. Hõbesõlge tulid nad tänavu vastu võtma siiski tsiviilriietes.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Keskmisele eestlasele heiastub Nõuni SkyPlusi liiklussõnumitest tuttava kohana, kus nähtud politseipatrulli. See on kõigest turvaline fassaad, mille taha peitub ärgas külakogukond eesotsas väsimatute kultuurivedurite Marika Viksi ja Kalev Lõhmusega.

Tellijale

Lõhmus ja Viks on külaelu Palupera vallas kokku juba ligi 20 aastat edendanud, kuid kolleegideks Nõuni kultuurimajas said nad seitse aastat tagasi. «Tema on pea ja mina olen kael, aga pea keerab sinna, kuhu kael käsib,» kirjeldab Viks naljatledes ühist koostööd, millest on kõige enam võitnud enam kui 200 elanikuga Nõuni küla.

Nõuni kultuurimaja programmist juba naljalt sellist päeva ei leia, kus mitte midagi ei toimu. Esmaspäeval saab teha aeroobikat, teisipäeval vallutavad saali maletajad, kolmapäeval seltskonnatantsurühm Pääsusilmad. Kõige tihedam päev on neljapäev, kui küla kultuurikantsis võib leida nii memmede tantsurühma Lõbusad Lesed kui laste laulurühma. Tiheda päeva lõpetab line-tantsrühm Oikuimaru.

Tagasi üles