Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Päästeamet otsib ideid

Päästeameti auto FOTO: Rein Säinas

Päästeamet kuulutab välja projektikonkursi mittetulundusühendustele eesmärgiga kaasata kodanikeühendusi uute ideede ja tegevuste leidmiseks õnnetuste vähendamise nimel. Jagamisele läheb üle 40 000 euro.

Päästeameti ennetustöö osakonna eksperdi ja projekti peakoordinaatori Tiina Laube sõnul näitab iga-aastane konkurss, et meie hulgas on palju aktiivseid inimesi, kes soovivad panustada oma kogukonna turvalisusse.

«Toetavate projektide kaudu soovime anda inimestele teadmisi õnnetuste ennetamiseks ning oskusi nendega toimetulekuks. Just koos aktiivsete kodanikeühendustega saame aidata lahendada kohalikke tule- ja veeohutusprobleeme ning jõuame suurema hulga abivajajateni,» lisas Laube.

Tänavune projektikonkurss on juba 14. Kokku on eelneva kolmeteistkümne aasta jooksul esitatud 377 taotlust, millest toetuse on saanud 124 tegevust. Eelmisel aastal esitati päästeametile kokku üheksa projektitaotlust, millest kolm said ka toetuse.

Kodanikeühenduste tule- ja veeõnnetuste ärahoidvaid projektitaotlusi oodatakse päästeametisse 1. detsembriks. Taotlemise tingimused, vormid ja juhised leiab päästeameti kodulehelt.

Tagasi üles
Back