Lapsed tutvusid teleilma telgitagustega

Annely Adermann

FOTO: Martin Ilustrumm

Otepää gümnaasiumis meediat õppivad noored alustasid teist kooliveerandit töise õppereisiga Tallinnasse, andis teada meediaklassi õpilane Grete Madi. Tulevased ajakirjanikud said ringi vaadata TV3 majas Annely Adermanni ning ETV majas Mai Mikiveri juhendamisel.

Päev algas ekskursiooniga TV3 majas, kus noori võttis vastu alati särav ja naerusuine Annely Adermann. Alustuseks vaadati üle telesaate «Su nägu kõlab tuttavalt» võttepaigad ning saadi osa paljude noorte lemmiku Kristel Aaslaiu prooviharjutustest. Pikem teletutvus toimus Adermanni juhendamisel «Seitsmeste uudiste» stuudios, kus räägiti üksikasjalikult uudistesaate valmimisest.

Star FMi saatejuht Liis Lusmägi rääkis pikemalt raadiotööst ning Power Hit Radio pühendas Otepää õpilastele ühe eetriminuti. 10.a klassi õpilane Elo Peterson sai ainulaadse võimaluse intervjueerida TV3 uudisteankrut Sven Soiverit.

Päev jätkus Eesti Rahvusringhäälingu majas. Pikemalt peatusid õpilased «Terevisiooni» ja «Aktuaalse kaamera» stuudiotes. Päeva põnevaim osa oli aga ETV muuseum, kus noored said ise ilmateadustajad ja uudisteankrud olla. Lisaks oli muuseumis igasuguseid vanu televiisoreid ning trükimasin, mis noortele samuti huvi pakkusid.

Kooliraadio diktor, 8.a klassi õpilane Mia Melanie Saar oli päevaga rahul: «Jäin tänase üritusega väga rahule, sest sain teada, mis ETVs ja TV3s tehakse ning kes seal tegutsevad. Lisaks meeldis ka see, et saime Power Hit Radios otse-eetris olla ning sügava mulje jättis lastesaadete muuseum, kus nägime vanu kostüüme ja rekvisiite.»

Kooli meediaklassi tööd suunab õpetaja Marika Paavo. Tema juhendamisel valmis ka see pressiteade.

Tagasi üles