Sisukord
Paberleht
Postimees

Harrastuskunstnik tõi tööd ja meenutused rahva ette

3 min lugemist
Tsirguliinas elav, oktoobri alguses oma 70 eluaasta juubelit tähistanud harrastuskunstnik Raina Leppik on pensionipõlves täielikult meelisharrastusele pühendunud. Maalida meeldib talle kõige enam loodusvaateid. FOTO: Sirje Lemmik / Valgamalane

Kolmapäeval kogunesid Tsirguliina raamatukokku kunstihuvilised. Üritustesarja «Tunne inimest» käigus kohtusid nad sel korral kohaliku harrastuskunstniku Raina Leppikuga.

Tellijale Tellijale

Raamatukogus oli rahvale uudistamiseks välja pandud Raina Leppiku kümmekond akvarellmaali. Hubases õhkkonnas laudade taga istudes, kohvi juues ja kringlit süües rääkis Leppik oma kunstnikuteest ja maalide sünnist.

Oktoobris 70. sünnipäeva tähistanud elupõlisele tsirguliinlasele meeldis juba lapsena joonistada. «Mäletan, et viieaastasena joonistasin jõuluvana ootuses hulk pilte, mis talle kinkisin. Kui järgmisel päeval pärast jõulutaadi külaskäiku oma joonistused prügikastist leidsin, varises minu maailm kokku. Olin nii solvunud, eelkõige aga jõuluvanas pettunud,» meenutas ta kunstnikutee algust.

27.05.2020 31.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto