R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Head õpitulemused toovad preemia

Piret Karu
Facebook
Comments
Evelin Ilves
Evelin Ilves Foto: Toomas Tatar / Postimees/Scanpix

SA Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu abikaasa allfond ja Nordea Pank kuulutavad välja noore sportlase preemia taotlusvooru, kandidaatide esitamise tähtaeg on 5. detsember. Preemia suurus ühe saaja kohta on kuni 3200 eurot. Samuti on võimalik esitada avaldusi võistkonnapreemiale, mille suurus on 3200 eurot.

Noore sportlase preemia on mõeldud kuni 21aastasele väga heade õpitulemustega noorele sportlasele. Preemia on sihtotstarbeline ja mõeldud treening- ning võistluskulude katteks või varustuse soetamiseks.

Võistkonnapreemiale võivad kandideerida võistkonnad alates kahest liikmest, näiteks sõudemeeskond või -naiskond, võimlemisrühm, jalgpallimeeskond või -naiskond jne. Preemia suuruse otsustab eeltoodud piirmäära arvestades Vabariigi Presidendi abikaasa allfondi nõukoda.

Preemia saamiseks võivad kandidaate esitada noorsportlaste treenerid, juhendajad, koolid, spordiklubid, spordialaliidud ja allfondi nõukoja liikmed.

Konkursil osalemiseks tuleb taotlejal esitada kirjalik avaldus koos lühieluloo ning isiku- ja kontaktandmetega;

noorsportlase õpitulemused (koopia tunnistusest, õpperaamatust vms); kooli soovituskiri ja iseloomustus;

treeneri, juhendaja, spordiklubi või -alaliidu soovitus. Lisak tuleb põhjendada oma taotluses toetuse vajalikkust (asjassepuutuv programm, võistlus- või treeningkalendri vms eelarve või sportlastee kirjeldus).

Vabariigi Presidendi abikaasa allfondi nõukoda võib vajadusel paluda nõu ja soovitusi preemia määramiseks teistelt valdkonna ekspertidelt. Nõukojal on õigus küsida lisateavet preemiakandidaatide kohta ja külastada taotleja kooli, spordiklubi, alaliitu või muud institutsiooni.

Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid tuleb saata Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule presidendi kantselei aadressil.

Noore sportlase preemiat annab kultuurirahastu koostöös Nordea Pangaga välja 11. korda. Võistkonnapreemiat antakse Nordea Panga toetusel välja kolmandat korda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles