K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Politsei teeb taas talgud

Piret Karu
Facebook Twitter
Comments
Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Eilsest nädala lõpuni ootab politsei kõigi liiklejate tähelepanekuid probleemsetest kohtadest liikluses, et liiklustalgute päeval 21. novembril nende ettepanekute alusel enda tööd planeerida ning täiendavate jõududega liiklusjärelevalvet tagada.

Tähelepanekuid liiklusprobleemidest saab teha spetsiaalselt selleks ettevalmistaud rakenduse kaudu politsei- ja piirivalveameti (PPA) Facebooki-lehel ning selleks ei pea olema Facebooki registreeritud kasutaja. Sissekandes tuleb märkida probleemi võimalikult täpne koht, aeg ning liik. Iga ettepaneku tegija saab ka korrakaitsjate tagasiside.

PPA politseimajor Veiko Kommusaare sõnul on liiklustalgute peamine idee liiklejaid kaasata ning koos muuta liiklemine turvalisemaks.

«Kuigi tähelepanelikud inimesed teatavad politseile liiklusega seotud probleemidest ning kaasliiklejate rikkumistest iga päev, on nädala jooksul võimalik teha täiendavaid ettepanekuid suurema järelevalve tegemiseks ning tähelepanekuid kas siis ebamõistliku liikluskorralduse või sagedaste rikkumiste kohta, andes sellega oma panuse ohutuma liikluse saavutamiseks,» selgitas politseimajor.

«Nii saame lisaks enda tehtud analüüsidele veelgi parema ülevaate sellest, millised ohud ühes või teises kohas võivad esineda ning millised kitsaskohad meie liikluskäitumises kõige enam inimeste turvatunnet kahandavad,» lisas Kommusaar.

Politsei korraldab ööpäevaseid liiklustalguid, et saadud ettepanekute alusel enda tööd planeerida just seal, kus inimesed seda kõige rohkem ootavad, teist aastat järjest. Mullu korraldatud aktsiooni tulemusel kogunes korrakaitsjatele nädala jooksul ligi 540 ettepanekut. Kõige enam tegi inimestele muret autojuhtide sõidukiirus.

21. novembril peetavad liiklustalgud on üle-eestilised ning sellest võtavad osa kõikide prefektuuride politseinikud ning vabatahtlikud. Ettepanekuid liiklusjärelevalve kohtade ja aegade osas oodatakse PPA Facebooki-lehele või aadressil www.politsei.ee/liiklustalgud selle nädala jooksul, 10.–17. novembrini.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles