Päevatoimetaja:
Mati Määrits
Saada vihje

Kaamose vastu aitavad värske õhk, valgusteraapia ja tervislik toit

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Sügismasenduses on raske helgeid hetki märgata, kuid ometi on nad olemas ka siis, kui varjud pikad.
Sügismasenduses on raske helgeid hetki märgata, kuid ometi on nad olemas ka siis, kui varjud pikad. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Juba praegu tuleb paljudel tööle või kooli ning tagasi koju minna hämaras või suisa pimedas. Kellakeeramine on õhtusest valgest ajast veel paraja jupikese ära ampsanud ning paljud kurdavad sügismasendust.

Arengukeskuse Avitus kogemusnõustaja Ele-Reet Ehelaidi sõnul armastavad inimesed sügismasenduseks nimetada igasugust meeleolulangust, mis algab sügisel, kui päevavalgust üha napimaks jääb. Juhul, kui see juhtub korduvalt mitmel aastal ja pole seostatav muu kui aastaaegade vaheldumisega, võib tegu olla hooajalise depressiooniga.

Tavapärasest depressioonist ei erinegi see muul moel, kui et selle tulek ja minek oleneb aastaajast. Harilikult hakkab see leevenema, kui lumi tuleb maha ning valguse hulk suureneb, taandub aga lõplikult kevadel.

Tagasi üles