Lastefond jättis selja taha eduka aasta

Lastefondi mullune suurprojekt oli majaehitus ihtüoosihaigele Valgamaa poisile Kaidole.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

SA-lt Tartu Ülikool Kliinikumi Lastefond sai 2014. aastal abi 307 last, keda heade inimeste annetuste eest toetati kokku üle 330 000 euroga, andis fond pressiteate vahendusel teada.

Suure osa välja makstud toetustest moodustas Lastefondi mullune suurprojekt. See oli majaehitus ihtüoosihaigele Valgamaa poisile Kaidole. Temale annetatud üle 90 000 euro eest on juba aidatud ka ühe teise sama haigusega lapse perekonda vannitoa ehitamisel.

Märkimisväärne osa aasta jooksul kogutud annetussummast – ligi 45 000 eurot – läks ka põhikampaania käigus loodud sügava ja raske puudega laste hoiukodudes teenuse pakkumise rahastamiseks.

Suuremate projektidena toetas fond jätkuvalt liigesehaigete laste ravivesivõimlemist ning kogemusnõustamist enneaegsete, erivajadusega või rasket haigust põdevate laste peredele.

Lisaks kaasrahastas lastefond Vähihaigete Laste Vanemate Liidu perelaagri ja MTÜ Mesilinnu suvelaagri korraldamist. Samuti on ta ulatanud abikäe Tudulinna asenduskodule ja Tartu naiste varjupaigale võimaldamaks seal viibivatele lastele terapeutilist ja psühholoogilist tuge.

Aasta jooksul soetas fond TÜ Kliinikumile ligi 60 000 euro väärtuses aparatuuri ning aidatud kas ühekordse või igakuise toetussummaga 307 raskelt haiget last üle Eesti: Pärnumaalt, Raplamaalt, Valgamaalt, Lääne-Virumaalt, Saaremaalt, Võrumaalt, Harjumaalt, Tartumaalt, Viljandimaalt, Põlvamaalt ja Ida-Virumaalt.

Annetusi laekus Lastefondile mullu veidi üle 400 000 euro. Eelmise aasta jooksul toetustena välja makstud summast ülejääv osa suunatakse abivajajate abistamiseks uuel aastal.

Lastefondi tegevjuht Sandra Liiv tõdes, et fondile oli lõppenud aasta olnud tõesti edukas, sest on saadud toetada rohkemaid abivajajaid kui varem.

«Seoses sügava ja raske puudega laste hoiukodude avamisega on laienenud ka meie mõjuulatus, sest enam ei paranda me vajaliku abiga vaid laste enesetunnet ja heaolu, vaid andsime hoiukodude loomisega võimaluse tööl käimist jätkata või võtta hetke endale rohkem kui 60 raske või sügava puudega lapse vanemale,» tõi ta olulisema saavutusena esile ning avaldas lootust, et see võimalus aitas kõiki nende perekondade liikmeid.

Lisaks soovis Liiv tänada Lastefondi vabatahtlikke, häid partnerid ja annetajaid, kelleta see kõik võimalik ei oleks. «Oma eesmärkide saavutamiseks, laste ravitingimuste parandamiseks ja üha rohkemate lasteni jõudmiseks toimetavad fondis igapäevaselt pea 50 vabatahtlikku, kes on tõesti südamega pühendunud lastefondi eesmärkide elluviimisele.»

Ta lisas, et loomulikult ei oleks lastefondi annetajateta, kes selle tegevust kas läbi ühekordsete või igakuiste annetuste, toetavad. «Loodame südamest, et saame järgmisel aastal jätkata sama paindliku ning kiire abi võimaldamist lastele, kellele see toetus tõesti oluline on.»

Mulluste olulisemate koostööpartneritena märkis tegevjuht ära hoiukodude eestvedajad: Eliise Puhkusepesa Pärnus, Puuetega Laste Tugikodu Päikesekiir Jõhvis, Võru Järve Kool ja Tartu Maarja Tugikeskus, põhikampaania ellukutsumise juures abiks olnud loovagentuuri Newton ja meediaagentuuri Vizeum, Kaidole maja ehitamist koordineerinud Seve Ehituse OÜ ning fondile auto võimaldanud Honda Motor Europe Ltd Eesti filiaali.

Tagasi üles