P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Rongiliiklus Valga ja Riia vahel ei pruugi taastuda

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valga ja Riia vahel sõitvad raudruunad pole sugugi nii moodsad kui need, millega Eestis ühest paigast teise saab sõita.
Valga ja Riia vahel sõitvad raudruunad pole sugugi nii moodsad kui need, millega Eestis ühest paigast teise saab sõita. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kuigi Eesti meediakanalitest on läbi käinud info, et veebruari algusest Valga ja Riia vahel enam reisirongid ei sõida, see päris nii pole. Küll võib Põhja-Läti ajalehe Ziemeļlatvija ajakirjaniku Aldis Māris Dubļānsi sõnul rongiliiklus piirilinna ja Riia vahel tõepoolest sulgemisohus olla.

«Praegu on nii, et käib raudtee remont ja seetõttu on osa väljumiste puhul Valga ja Valmiera vahel käigus asendusbuss. Samas liiguvad Valkas jutud, et pole kindel, kas remondi järel reisirongiliiklus varasemal kujul taastub,» rääkis Dubļāns.

Põhjust sellisteks kartusteks annab tema sõnul ka asjaolu, et reisijaid rongiliinil pole just palju. «Eriti tühi ongi rong Valga ja Valmiera vahel.»

Samas võib praegune olukord, kus mõne väljumise puhul tuleb rongi asemel esmalt bussi kasutada ja seejärel ümber istuda või vastupidi, Dubļānsi sõnul inimesi reisirongiliiklusest veelgi enam võõrutada. «Loll süsteem,» ei olnud ajakirjanik kriitikaga kitsi.

Praegu saab Läti reisjateveoettevõtte AS Pasažieru Vilciens kodulehe andmetel Valgast vahepeal bussi kasutamata rongiga Riiga sõita tööpäevadel vaid hommikuse väljumisega kell 4.55. Lõuna ajal ja õhtul rongiga Riiga sõita soovijad korjab Valga jaamast peale buss ja toimetab nad edasi Valmierasse.

Riiast saab praegu rongiga ümberistumiseta Valka sõita õhtuse väljumisega kell 18.24. Hommikuse ja lõunase väljumise korral tuleb taas Valmierast edasi liigelda bussiga.

Kuna nädalavahetusel raudteel remonditöid ei tehta, kulgeb laupäeval ja pühapäeval rongiliiklus Valga ja Riia vahel tavapärases rütmis. Kolm korda päevas saab rongiga sõita Valgast Riiga välja ja vastupidi.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles