Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tallinna Kesklinna halduskogu soovib linnaosavanema vallandamist

Alar Nääme. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) ettepanekul teisipäeval erakorralisele istungile kogunenud Tallinna Kesklinna halduskogu otsustas linnapeale Edgar Savisaarele teha ettepaneku vabastada ametist Kesklinna linnaosavanem Alar Nääme.

Halduskogu soovib linnaosavanema vallandamist, kuna tema Riigikogu väidetava valimiskampaania üritused Valgas maksis kinni Tallinna Kesklinna Valitsus. Ettepanekut toetas kaheksa halduskogu liiget ja vastu oli kaks.

„Linnaosavanem on kaotanud halduskogu usalduse, kuna Alar Nääme tegevus annab alust arvata, et linnaosavanem seab enda isiklikud huvid linnaosast kõrgemale. Nääme tegevus pole ainult ebaeetiline, vaid sellel on ka selged korruptsioonitunnused, sest avalikest vahenditest on loodud endale eeliseid valimisteks,“ rääkis Kesklinna halduskogu liige Sven Sester opositsioonilisest IRL-ist.  

„Kuna linnaosavanem on enda ametissenimetamisel saanud kooskõlastuse just linnaosa halduskogult, otsustas halduskogu teha linnapeale ettepaneku linaosavanem ametist vabastada,“ märkis Sester.

Tema sõnul on kahetsusväärne, et Nääme otsustas puhkusele viidates teisipäevaselt koosolekult puududa, mistõttu ei olnud halduskogul võimalik linnaosavanema poolseid selgitusi kuulata. Samuti ei esitanud Nääme halduskogule kirjalikke selgitusi.

Halduskogu otsustas ka, et halduskogu revisjonikomisjon kontrollib linnaosavanema rahaliste kulutuste sihtotstarbelisust.

Tagasi üles
Back