Valgas on valimised täies hoos

Täna hommikul kella kümneks hakkas Valga kultuuri- ja huvialakeskusesse üles seatud valmisjaoskond muutuma juba rahvarohkemaks. Neljaseksioonilise valimiskabiiini kardinate alt paistsid kodanike jalad ja tähtsa valmiskasti juurde pääsemiseks pidi nii mõnigi järjekorras seisma.

9liikmelise valimiskomisjoni tööd juhib esinaine Annely Adrat, kelle sõnul on nende jaoskond eelnevate aastate kogemuse põhjal olnud rahvarohkeim Valgas. Sama oli oodata ka täna. "Eks me teeme liikmetega vahetust, et inimesed vahepeal süüa ka saaksid," ütles Adrat, kuna valimisjaoskond on avatud ilma pausideta kuni kella kaheksani õhtul.

Koha peal olles tundus, et rahvas saabus valima justkui lainetena. Mõned tulid kohale, väikelapsed käevangus, mõned koos sõprade ja perekonnaga. Templilöökide helide saatel langesid valmissedelid sinisesse kasti õhtust häältelugemist ootama.

Valga linnas asub kokku neli valmisjaoskonda. Peale kultuuri-ja huvialakeskuse saab häält anda Valga keskraamatukogu ja raudteejaama ruumides ning koolihoones Lembitu tänaval.

Tagasi üles