Valvsa inimese vihje aitas tabada alkoholi tarvitanud autojuhi

Piret Karu
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Foto: Postimees/Scanpix

Valgamaal aitas eile tähelepaneliku liikleja vihje politseil tabada alkoholi tarvitanud autojuhi. 

Eile õhtul kell 19.55 andis tähelepanelik inimene häirekeskusele teada, et Rõngu vallast sõidab Otepää suunas sõiduauto Škoda, mis liigub teel ebakindlalt ja mille juht võib olla tarvitanud alkoholi. Sõidukist politseile teatanud 26aastane Annika püsis sõidukil kuni politseipatrulli saabumiseni kannul ja andis operatiivselt teada selle liikumisest ning vahepeatustest.

Politsei pidas sõiduki kinni kell 20.08 Elva–Palupera–Kähri tee 13. kilomeetril. Sõiduki roolis olnud 43aastase mehe kontrollimisel tuvastas politsei, et ta on tarvitanud alkoholi, ning mees kõrvaldati juhtimiselt. Sama mehe on politsei alkoholi tarvitanuna autoroolist tabanud ka kolmel korral varem.

Valga politseijaoskonna vanemliikluspolitseinik Kaimar Karm kiidab kaasliiklejat, kes oma kahtlustest politseile kohe teada andis. «Alkoholi tarvitanud roolikeeraja asetab lisaks endale ohtu ka kaasliiklejate elu ja tervise ning meie kõigi turvalisuse huvides on vajalik, et kahtlustäratavatest juhtidest politseile teada antaks. Ainult nii saame ohtu võimalikult vara ennetada ja hoida ära raskemad tagajärjed,» ütles Karm ning lisas, et politseile juhtumist teatanud kodaniku teguviis väärib esiletõstmist ja kiidusõnu.

Märksõnad

Tagasi üles