Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Toidupakk on sisukam, abi tingimused jäigemad

Toiduabi saadetised on sel aastal täpsemalt suunatud, see-eest on nad tunduvalt mitmekesisemad ja suurema toiteväärtusega. FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Kuigi ametnike hinnangul on toiduabi jagamise uus süsteem varasemast õiglasem, võib see tagasihoidlikuma hädalise abipakist ilma jätta.

Tellijale Tellijale

Euroopa Liidu toiduabi saamise kord on tänavu teistsugune kui varem: täpsemalt on määratletud, kes seda saama hakkab. Õigus abile on vaid jaanuaris-veebruaris toimetulekutoetust taotlenutel, kelle taotlused ka tingimustele vastavad. Samuti kodutute öömajades viibivatel kindla elukohata inimestel.

Sotsiaalministeeriumi hoolekande osakonna peaspetsialist Merle Ploompuu selgitas, et 2013. aastani korraldas toiduabi jagamist põllumajandusministeerium, saades selleks raha Euroopa Põllumajandusfondist. Mullusest tegutseb Euroopa abifond, mis keskendub just toidupuuduse, toidu raiskamise, kodutuse ja laste materiaalse puuduse vähendamisele.

24.01.2022 27.01.2022
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto