Kähriku linnaskäik lõppes päästekomandos

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kährik
Kährik Foto: Urmas Luik

8. aprillil kl 13.10 kutsuti päästjad Tõrva linna Jõe tänavale, kus nad püüdsid kinni elumaja juurde tulnud kähriku. Päästjad viisid kähriku kotiga päästekomandosse ja andsid hiljem üle keskkonnainspektsiooni töötajatele.

Ka eelmisel aastal tuli päästjatel Valgamaal korduvalt kährikutega tegeleda. Oktoobri keskel andsid kährikud päästjatele tööd lausa kahel järjestikusel päeval. 12. oktoobri kutsuti nad Hummuli valda Kulli külla, kus kährik kahe meetri sügavusse kuivenduskaevu kukkunud oli. 13. oktoobril aga sõitsid Karula vabatahtlikud päästjad Karula valda Käärikmäe külla, kus aitasid kahe meetri sügavusest vanast drenaažikaevust välja kähriku.

Tavaliselt elab kährik urus. Ta võib selle ise kaapida, aga võib üle võtta ka mägra või rebase tühja uru. Kuid ta võib elada ka kaljulõhedes, juurtealustes tühemikes, vanades punkrites ja kaevikutes, rabas turbaaunades ja maharaiutud võsa hunnikutes. Niisiis ei ole ta elupaiga suhtes valiv. Enamasti on pesa kõrvalises võsastunud kohas, aga võib asuda ka küla või tee lähedal.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles