K, 22.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Loodushoidlik klass käis konni päästmas

Lea Margus
, reporter
Loodushoidlik klass käis konni päästmas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Enne konnade vettelaskmist oli vaja määrata, mis liigist isend pärineb. Õpetaja Anneli Lõoke aitas lastel seda kindlaks teha.
Enne konnade vettelaskmist oli vaja määrata, mis liigist isend pärineb. Õpetaja Anneli Lõoke aitas lastel seda kindlaks teha. Foto: Lea Margus

Valga põhikooli kolmandikud aitasid teeservast Sooru järve äärde hulga konni, kes muidu võinuks rataste all õnnetu huku leida.

Esmaspäeva õhtupoolikul suundusid Valga põhikooli 3.a klassi õpilased koos klassijuhataja ja mõne lapsevanemaga konnatalgutele. Sihtkoht oli Sooru järve äärne tee, kus viimastel päevadel oli märgatud  kahepaiksete suuremat sorti rännet.

Talgulised said selga helkurvestid, et nad looduses üksteist silmist ei kaotaks, näpu otsa ämbrid ja kätte kindad – need viimased loomulikult konnade kaitseks. «Sobivad kõik kindad, peaasi, et konnad ei saaks meie kätt tunda,» rääkis kaasas olnud loodusainete õpetaja Tiivi Rüütel lastele. «Konnad on kõigusoojased, nemad peavad olema ümbritseva keskkonnaga sama temperatuuriga. Meie käsi on aga soe.»

Märksõnad
Tagasi üles