Kes joonestas metsa suure heksagrammi?

Peaaegu 300meetrine metsasihtidest joonestatud heksagramm asub Helme vallas, Põdrala valla nurgas asuvast Rulli külast umbes kilomeeter lääne suunas.

FOTO: Maa-amet

Täna õhtul tähistame volbriööd, mil luudadel pidavat ringi sõitma nõiad ja sortsid, kes oma tumedate loitsudega nõiduslikke tempe korda saadavad. Kas tõesti on aga ka Valgamaa metsadesse ennast sisse seadnud maagiaga tegelevad jõud?

Tellijale

Kui avada maa-ameti kaardirakendus ja sirvida aerofotosid Põdrala valla nurgas asuvat Rulli küla piiravatest metsadest, hakkab ühtäkki silma tuttav sümbol: korrapärane tähtkuusnurk, millel ümber täiuslikult ümar ring. Pea 300meetrise läbimõõduga heksagramm näikse olla joonistatud sirgetest metsasihtidest ning kujundi keskel ja selle igas nurgas kuuest paistavad lagedamad ümmargused platsid.

Kuna heksagramm on läbi ajaloo olnud muu hulgas okultismi, maagia, spiritualismi ja nõiakunsti sümbol, ei leidu õigemat aega uurimaks, kes või mis eesmärgil on taeva poole vaatava hiiglasliku kujundi sügavale metsa joonistanud. Isegi parajad lagedad platsid volbrilõketeks on seal ju olemas.

Tagasi üles