Sisukord
Paberleht
Postimees

Vene kooli lõpetajad kardavad eesti kooli asjata

3 min lugemist
Valga gümnaasiumi õppejuhi Rudo Lillelehe kinnitusel võivad Valga vene gümnaasiumi põhikooli lõpetajad ja nende vanemad rahuliku südamega jätkata õpinguid kodulinnas – Valga gümnaasiumis. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Valga vene gümnaasiumi põhikooliastme lõpetajate hirm, et kodulinna eesti gümnaasiumis tuleb kõiki ained hakata õppima eesti keeles, on alusetu. Osaliselt saab jätkata õpinguid vene keeles.

Tellijale Tellijale

Valga vene gümnaasiumi viimase lennu medalistidega intervjuud tehes jäi nende jutust kõlama, et mõnelgi nende kooli põhikooliastme lõpetajal on hirm minna edasi õppima kodulinna eestikeelsesse gümnaasiumisse 10. klassi just keelebarjääri pärast. Eriti kardetakse füüsika-, keemia- ja matemaatikatunde.

Valga gümnaasiumi õppejuhi Rudo Lillelehe kinnitusel on sellised hirmud põhjendamatud. «Õpilased, kes pole vene gümnaasiumis õppinud reaalaineid eesti keeles, ei suuda seda ka meie koolis. Seepärast ongi meil kokkulepe linnavalitsusega, et vene koolist tulevad õpilased saavad jätkata 60/40 õpet. See tähendab, et 40 protsendi ulatuses õppetöö mahust saavad nad õppida vene keeles.»

08.07.2020 12.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto