Sisukord
Paberleht
Postimees

Lapsed farmituuril: nägime, kuidas piim lauale jõuab

4 min lugemist
Paaripäevastel vasikatel oli nii suur imemise isu, et luti asemel kõlbas lapse sõrmgi. Vasika sõrmelutsimine oli suur elamus lapselegi. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Karjalaskepäeval sai sadakond Valga põhikooli teise klassi last aimu, kuidas elavad lehmad – mida söövad, kuidas neid lüpstakse ja kuidas jõuab piim pere toidulauale. Lapsi võõrustas Kolmimäe farm.

Tellijale Tellijale

Üle-eelmise neljapäeva hommikul veidi enne kümmet sõitis Kolmimäe farmi ette suur buss Valga põhikooli 2.a ja 2.b klassi laste ja õpetajatega. «Vuih, küll haiseb!» kirtsutas nina paar bussist maha astunud tüdrukut. Mõni laps pigistas nina kinnigi, sest harjumatu silo- ja laudalõhn oli vastukarva. Enamus aga ei lasknud end õhus hõljuvatest aroomidest häirida, vaid jäi kuulama laudast kostvaid lehmade tervitushäälitsusi.

Väikeseid uudishimulikke külalisi võttis tervitades vastu OÜ Kesa-Agro juht Venda Vihmann, kes lubas neile huvitavat ja harivat ringkäiku. «Piimatootmine on tõsine ja tähtis töö. Põllumehe amet ei ole noorte hulgas eriti soositud. Kes aga tunneb, et tahab maal elada ja töötada, võiks küll karjakasvataja ameti selgeks õppida,» arvas Vihmann.

01.07.2020 03.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto