Mustlaslaager läheb Palupera mail taevasse

Anita Pavlova juhendamisel on eelnevatel aastatel rahva ette toodud mitu vabaõhuetendust, lisaks näitemänge, estraaditükke ja tantsulavastusi. Seekordne etendus on aga kõige suurejoonelisem ja esinejaterohkem.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Laupäeval on kõigil mustlasmuusika fännidel põhjust võtta jalge alla tee Palupera valda Külamäe tallu vabaõhuetendusele, kus lisaks sadakonnale lauljale-tantsijale-näitlejale löövad kaasa ka neljajalgsed.

Kohaliku tantsu- ja näitejuhti Anita Pavlova sõnul, kelle eestvõttel etendus teoks saab, pole see esimene taoline ettevõtmine. Tema juhendamisel on eelnevatel aastatel rahva ette toodud juba kaks vabaõhuetendust, «Valgete pilvede lend» ja «Jalutu», kus kaastegevad kohalikud näitlejad, lauljad ja tantsijad.

Sel korral on aga tegus naine võtnud asja ette palju suuremalt ning kaasanud lisaks kohalikele mustlastantsu harrastavad trupid üle Eesti. Kohale tuleb kokku kaheksa truppi Tallinnast, Tartust, Lääne-Virumaalt, Rakverest, Harjumaalt, Põlva- ja Valgamaalt. Etenduses teeb kaasa ka Diana Klas, kes esitab mustlas­romansse.

Tagasi üles