Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Eesti avastamata aarete konkurss kutsub osalema

Võrtsjärv, Eesti avastamata aare 2010. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

EAS on Euroopa Komisjoni toel alustanud Eesti avastamata aarete konkursiga, mille eesmärk on tõmmata tähelepanu kohalikele kasvavatele, Euroopa tasandil veel vähetuntud, kuid rahvusvahelise potentsiaaliga sihtkohtadele, mis meeldejäävate elamuste pakkumise kõrval paistavad silma ka säästva turismi arengu toetamisega.

Käesoleva aasta konkursi «Eesti avastamata aarded 2015. Turism ja kohalik toidutraditsioon» eesmärk on tunnustada sihtkohti, mille turismitooted või -teenused on tihedalt seotud kohaliku toidutraditsiooniga ning kus kohalikku kultuuri tutvustatakse läbi maitseelamuste ja toiduga seotud tegevuste.

Osalema on oodatud sihtkohti esindavad organisatsioonid, kus  on toimiv kohalik ettevõtjate võrgustik ja teenusepakkujate vaheline koostöö ning mitmekesine tootepakkumine. Konkursile esitatud sihtkoha turismitootes on maitseelamused ühendatud muude kohaliku kultuuri ja pärandi tutvustamisega seotud tegevustega.

Võitja selgub hiljemalt 14. oktoobril. Auhinnafondis on õppereis võitja- ja kahe finaali jõudnud organisatsiooni meeskonnale (maksimaalselt kolm liiget) konkursi teemaga haakuvasse sihtkohta Rootsis. Lisaks esimesele viiele parimale pakutakse konsultatsiooniteenust tootepakkumise arendamiseks.

Eestis otsitakse konkursiga avastamata aardeid aastast 2008.

  • Eesti avastamata aarded 2013. Ligipääsetav turism – Haapsalu linn
  • Eesti avastamata aarded 2011. Turism ja taastatud ajaloolised paigad – Lahemaa kolm kaunist mõisat
  • Eesti avastamata aarded 2010. Veeturism – Võrtsjärv (SA Võrtsjärve)
  • Eesti avastamata aarded 2009. Turism ja kaitsealad – Soomaa Rahvuspark
  • Eesti avastamata aarded 2008. Turism ja vaimne pärand – Viljandi linn
Tagasi üles
Back