Üle saja ühingu võib soodustuseta jääda

Rainer Laurits

FOTO: Laura Oks / Postimees / Scanpix

Maksu- ja tolliamet (MTA) palub tulude kasutamise deklaratsiooni tähtajaks esitamata jätnud tulumaksusoodustusega ühingutel esitada andmed hiljemalt 14. augustiks. Selleks tähtajaks aruande mitteesitanud ning eelnevatel aastatel deklaratsiooni esitamisega hilinenud ühingud kustutatakse tulumaksusoodustusega ühingute nimekirjast.

MTA maksukorralduse talituse juhataja Monika Jõesaare sõnul jälgib maksuhaldur pidevalt aruandluskohustusest kinnipidamisest, kuid sellel aastal jõustunud tulumaksuseaduse muudatuste alusel on lisandunud maksuhalduril kohustus kustutada soodustuste nimekirjast ühingud, kes kolm korda järjest jätnud tähtaegselt esitamata aruande või deklaratsiooni või on hilinenud maksusumma tasumisega.

«Eelmise aasta tulude kasutamise deklaratsioon tuli esitada juba 1. juuliks, kuid 115 ühingul, kes ka kahel eelnenud aastal aruandega hilinesid, on see seni esitamata. Nüüd võivad ühingud seetõttu soodustusest ilma jääda,» selgitas Jõesaar.

«Saame aru, et puhkuste ajal võib olla keeruline vajalikke andmeid kokku saada ja anname seetõttu veel 14. augustini täiendavalt aega reageerida. Püüame ühinguid ka otse teavitada, et ka järgmisel aastal oleks võimalik neil tulumaksusoodustust kasutada,» ütles Jõesaar.

«Valgamaal võib soodustusest ilma jääda kaks ühingut,» täpsustas maksu- ja tolliameti avalike suhete juht Rainer Laurits.

Tagasi üles