Lapsed ootavad koolitarbeid

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap
Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap Foto: Peeter Kümmel / Sakala / Scanpix

Sel nädalal, 10.–15. augustini saab kampaania «Lapsed kooli!» käigus kinkida lasterikastele peredele koolitarbeid kõigis suuremates Eesti linnades.

Eesti Lasterikaste Perede Liit (ELPL) korraldab kuuendat aastat kampaaniat «Lapsed kooli!», mille eesmärk on väärtustada haridust ja toetada lasterikkaid peresid. Vabatahtlike abiga kogutakse koolitarbeid lasterikaste perede toetuseks 30 Selveris üle Eesti. Eelmisel aastal osales kogumisaktsioonis 320 vabatahtlikku ning inimesed annetasid 34 657 koolitarvet. Abi jõudis läbi ELPLi ligemale 1200 pereni.

«Oleme tänulikud kõikidele inimestele, kes meid varasematelgi aastatel on aidanud kas siis vabatahtlikuna abis olles või annetusi tehes,» sõnas ELPLi president Aage Õunap.

Kõigis Eesti maakondades läbiviidava heategevusliku kampaania «Lapsed kooli!» käigus palutakse inimestel kinkida koolitarbeid nende perede toetuseks, kus kasvab neli või enam last. Eelkõige oodatakse uusi ja kasutamata koolitarbeid, mida võib nii kodust kaasa võtta kui kohapealsetest poodidest osta.

ELPLi vabatahtlikud igast Eesti piirkonnast jagavad infot ja koguvad annetusi kampaanias kaasa löövates 30 Selveris tööpäeviti kella 15–19 ja laupäeval kella 11–15.

Selveri keti juhi Kristi Lombi sõnul on suur rõõm üheskoos tuhandete heade inimestega suurperesid toetada. «Kooliga seotud kulutusi on palju, eriti veel siis, kui kooli saadetakse korraga neli-viis last,» rääkis Lomp. «Kuna annetuskohti on üle Eesti mugavalt palju, jõuab toetus kindlasti ka annetaja kodukandi suurperedeni.»

ELPLi kuulub 19 organisatsiooni, kes koondavad enda alla pered, kus lapsi kasvamas neli või enam. Heategevuskampaaniat toetab trükikoda Print Best.

Kampaania viiakse läbi järgmistes ka Valga Selveris.

Tagasi üles