Hummuli tehase autod läbivad täiendava kontrolli

Seakatk.

FOTO: Agnes Aus / Virumaa Teataja

Täna kinnitas veterinaar- ja toiduamet (VTA) seakatku diagnoosi Võrumaal Haanja vallas 1800 koduseaga ja Viljandimaal Tarvastu vallas 2900 koduseaga farmides. Farmis olevad loomad hukatakse ja seejärel puhastatakse ruumid vastavalt nõuetele.

Valgamaa veterinaarkeskuse juhataja Urve Laidvee sõnul juhtum Haanjas Valga maakonnas mõju avaldama ei hakka.

Lisaks viib veterinaar- ja toiduamet täna läbi lauskontrolli Väike-Maarjas asuvas loomsete jäätmete käitlemise tehases AS Vireen, samuti on seoses sigade Aafrika katku taudipuhanguga plaanis kontrollida üle Hummuli jäätmetehase autod. Urve Laidvee sõnul on tegemist plaanilise kontrolliga.

«Kõik sigade Aafrika katku taudikolletes hukatud sigu vedavad autod on lekkekindlad ega tohi siseneda taudivabadesse farmidesse. Taudi tõttu hukatud sigu ei tohi vedada autod, mis tegelevad taudivabade farmidega – see on olnud reegel juba alates esimese seakatku tõttu surnud metssea leiust,» ütles veterinaar- ja toiduameti peadirektor Ago Pärtel.

Hukatud loomi transportivaid autosid desinfitseeritakse nii enne farmist väljasõitu kui ka pärast tühjaks laadimist. «Reeglid on väga selged ja nende täitmist kontrollime,» sõnas Pärtel.

VTA kontrollib ka täna Torma kandist tulnud vihjeid seoses vereniredega autoteel. Maanteel on juba tehtud täiendav desinfitseerimine. «Kui juhtum on seotud taudistunud sigu vedanud autodega, siis tegemist on kloorist läbi imbunud eritistega ning katku levimise ohtu ei ole. Lisaks tegime ka täiendava desinfitseerimise maanteel ning autode lekkekindlus on kontrollitud ja tõendatud,» kinnitas Pärtel. "Igasugune leke peab olema välistatud."

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles