Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Otepää ettevõte kandideerib auhinnale

Vineeri toodetakse firmas UPM-Kymmene Wood OY eri paksusega, neljast kuni 50 millimeetrini. Paksuse annab vineerile liimitavate spoonikihide arv. Firma juht Ando Jukk näitab kasepalgist valminud spoone. FOTO: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Esinduslik žürii valis välja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) väljaantava Ettevõtluse Auhinna nominendid. Viie kategooria parimad ettevõtted kuulutatakse välja 8. oktoobril toimuval pidulikul auhinnagalal.

Eri valdkondade asjatundjad valisid välja kolm parimat ettevõtet viies kategoorias: aasta eksportöör, aasta välisinvestor, aasta piirkonna ettevõte, aasta uuendaja ja konkursi ajaloos esmakordselt aasta vastutustundlik ettevõte. Hindamise alus on ettevõtte majandustulemused, turundusplaanid, tootearendus ja teised tegurid, mis tagasid ettevõtete edu.

Aasta piirkonna ettevõtte tiitlile pürgib teiste seas kasevineeri valmistav UPM-Kymmene Otepää AS. Lisaks on kandidaadid Märjamaa Lihatööstus OÜ  ja Pärnumaal elastikniite tootev Fein-Elast Estonia OÜ. Kategooria eesmärk on tunnustada ja tuua eeskujuks majanduslikult edukaid ja regionaalselt olulisi ettevõtteid, kelle põhitegevuse kaudu edeneb ka kohalik eluolu.

Aasta välisinvestori auhinna nominendid on Euroopa suuruselt teine teki- ja padjatootja Trading House Eesti AS, üks maailma suurimaid ukse ja aknatootjaid JELD-WEN Eesti AS ning veepuhastusfiltrite tootja Westaqua-Invest OÜ.

Kategooria eesmärk on tunnustada Eestis tegutsevaid ettevõtteid, kes on eriliselt silma paistnud Eestisse tehtud otseste välisinvesteeringute mahuga. Lisaks on need ettevõtted panustanud Eesti majandusellu uute tehnoloogiate ning ärimudelite rakendamise ja kõrge kvalifikatsiooniga töökohtade loomise kaudu.

Aasta eksportööri tiitlile konkureerivad üks suurimaid kohalikke piimatööstusettevõtteid Valio Eesti AS,  kunstlillede, interjööri kaunistuste ning jõulukaupade disainer ja turustaja Shishi AS ning ehitusega tegelev ettevõtete grupp Kodumaja. Eesmärk on tunnustada Eestis tegutsevaid edukalt eksportivaid ettevõtteid ning innustada ettevõtjaid arendama suure lisandväärtusega eksporti.

Aasta uuendaja tiitlile konkureerivad tänavu internetireklaami müügiga tegelev AdCash OÜ, tarkvara arendav CGI Eesti OÜ ja Sakala Hambaravi kaubamärgi all tegutsev Bluegate OÜ.

Eesmärk on tunnustada Eestis tegutsevaid  ettevõtjaid, kes uuenduste väljatöötamise ja eelkõige nende tulemusliku rakendamisega saavutanud majanduslikku edu, loonud kõrgema lisandväärtusega töökohti või kasutanud teadusmahukaid lahendusi oma toodete ja/või teenuste arendamisel.

Sel aastal antakse esmakordselt välja aasta vastutustundliku ettevõtte auhind. Enim paistsid kogukonna või laiema avalikkuse heaolusse panustamisega välja Tallinn Airport GH AS, AS Rauameister ja Playtech Estonia OÜ.

Kategooria aasta vastutustundlik ettevõte 2015 eesmärk on tunnustada ja väärtustada Eestis tegutsevaid ettevõtteid, kes teadlikult käituvad igapäevategevustes vastutustundlikult nii töötajate, keskkonna, partnerite kui kogukonna suhtes ning on selles jätkusuutlikud.

Ettevõtluse Auhinnad antakse üle 8. oktoobri õhtul toimuval pidulikul auhinnagalal, millest teeb otseülekande ka ETV.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) korraldatav konkurss Ettevõtluse Auhind on kõrgeim riigipoolne tunnustus ettevõtjatele ja ettevõtlikkusele ning samas Eesti pikima ajalooga ettevõtluskonkurss. Ettevõtluse Auhind 2015 eesmärk on edendada ettevõtlikkust ning tunnustada ambitsioonikamaid Eesti ettevõtteid. Kokku kandideeris konkursil 70 ettevõtet. Konkurssi kaasrahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Samaaegselt korraldavad Eesti kaubandus-tööstuskoda ja Eesti Tööandjate Keskliit Konkurentsivõime Edetabeli, kus tänavu kandideerib 400 ettevõtet. Mõlema konkursi parimate hulgast valitakse üldvõitja – aasta ettevõte 2015.

Tagasi üles
Back