Päris oma kodu annab raske õnnetuse üle elanud naisele jõu edasi võidelda

Rowena sai saate Kodutunne abiga uue kodu

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Esmaspäevane «Kodutunde» saade vahendas vaatajatele Helme vallas elava Rowena  loo. Traagikat leevendab aga see, et saatetiimi, MTÜ Usun Headusse ja Helme valla ühiste pingutuste tulemusena on naisel ja tema emal üle hulga aja päris oma kodu. See annab jõudu edasi elada.

Tellijale

Rowena ja tema ema võtsid meid kolmapäeva lõuna paiku vastu Helme vallas Linnakülas asuvas neljatoalises, esialgsega võrreldes tundmatuseni muutunud korteris. Koha, mis algselt oli vaid neli tühja seina, oli «Kodutunde» saatetiim viie päevaga muutnud kui võluväel ilusaks avaraks rahulike heledate pastelsete seintega mugavaks korteriks. Elutoale lisab kodusust avatud köök. Ja vannitoas on vann – täpselt, nagu Rowena soovis.

Ema Marika Kleimann, kes ametlikult on ka tütre hooldaja, ütles, et neil on kindel plaan jalule saada. Sellepärast ei lastud ehitada kaldteed ega kohandada korterit ratastooliga liikumiseks. Liikumise kergendamiseks paigaldati trepikotta lisakäsipuud. Jalgade peal oli Rowena õigupoolest juba ennegi. Praegu kõnnib ta väikese abiga ja jalad ning selg on juba tugevad tänu visale tööle taastusravikeskuses ja ema ning õe Marie tagantsundimisele.

Tagasi üles