Mäkketõusu hooaeg sai punkti

Kuigi poodiumikoht jäi Eesti meistrivõistlustel mootorrataste mäkketõusus Unlimited klassis saamata, tegi Carma Motoklubi esindaja Lauri Drubinš ometigi korraliku hooaja ning lõpetas selle igati tubli kuuenda kohaga. Foto: Rein Säinas

Põlvamaal selgusid ülipõneval võistlusel Eesti meistrid mootorrataste mäkketõusus. Enne kuuendat ehk viimast etappi olid kõik kohad veel lahtised – seega olid viimase võistluse punktid paljudele kuldaväärt.

Ühesilindriliste ehk single klassis jagasid enne 5. septembril Sõreste karjääris peetud viimast etappi hooaja liidripositsiooni Tajo «Peru» Andressoo (Tartu Enduro Klubi) ja Riho «Lärm» Kollist (Sõmerpalu motoklubi).

Et saada Eesti meistriks, oli ühel neist vaja kindlasti tulla esimesele kohale. Finaalsõitudes suutis paremuse maksma panna Tajo Andressoo ajaga 8,34 sekundit, teise koha sõitis välja Hannes Leitsalu (Kärnataja HC) ajaga 9,01 sekundit ning kolmanda aja 9,68 sekundit sai kirja Riho Kollist.