Üle poole Eesti meestest on rasvunud

Foto on illustreeriv.

FOTO: Priit Simson / Postimees

Tervise Arengu Instituut jätkab 14. septembrist köögiviljade söömist edendavat teavitust «Köögiviljad kaalu ei kasvata». Sellega soovitakse näidata, et rohkelt köögivilju sisaldav toit aitab tervislikku kehakaalu hoida või seda alandada.

Tänu suurele vee- ja kiudainetesisaldusele täidavad köögiviljad hästi kõhtu, kuid annavad vähe energiat, samuti on neis minimaalselt rasvu. Kui süüa palju köögivilju, saab kõhu täis juba väiksema energiakoguse juures, mis aitabki tagada normaalset kehakaalu.

Eelmise aasta  andmetel on Eestis ligi 60% meestest ja pea pooled naistest ülekaalulised või rasvunud. Liigne kehakaal on aga mitmete haiguste või tervisehäirete riskifaktoriks.

Minimaalne tarbitav kogus köögivilju päevas oleks 300 grammi. Eelistama peaks värskeid või külmutatud vilju konserveeritutele ning arvesse lähevad köögiviljad igasugusel kujul – niisama näksides, salatites, toitude koostises. Toidusoovitustes ei loeta köögiviljade hulka kartulit, mis on koos teraviljadega tärkliserikaste toitude grupis.

Alanud teavituses löövad kaasa suuremad kauplusteketid nagu Rimi, Selver, ETK (Maksimarket, Konsum, A&O), Prisma ning Comarket. Samuti on teavitusega liitunud mitmed söögikohad, kes teevad tavamenüüs olevate köögiviljaroogade sooduspakkumisi või valmistavad uudseid köögiviljarohkeid toite. Teavitus toimub ka raadios, teles, välimeedias ning internetis.

Teavituse ajal toimub ka tarbijamäng, milles osalemiseks tuleb osta kas värskeid või külmutatud köögivilju ning need registreerida veebilehel www.toitumine.ee. Kõigi osalejate vahel loositakse välja kokku 15 köögiviljaaurutit.

Teavitust rahastab Euroopa Sotsiaalfond.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles