Euroametnik tutvub piiriülese koostööga

Külaline väisab ka Valgamaa kutseõppekeskust

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Kaksiklinna Valgat-Valkat külastab 23. ja 24. septembril Euroopa Komisoni regionaalpoliitika osakonna peadirektori asetäitja nõunik Michael Ralph. Eesmärk on tunnustada Eesti ja Läti viljakat piiriülest koostööd ning juhtida üldsuse tähelepanu käimasolevale avalikule arutelule.

Ralph külastab Valga ja Valka päästekeskusi, samuti Valgamaa kutseõppekeskust, ning peab ümarlauaarutelu huvirühmadega, et põhjalikumalt arutada olukorda Eesti-Läti piiril.

Valka linnavalitsuses on 24. septembril kell 12.15 ka pressikonverents, kus ajakirjanikel on võimalus piiriüleste probleemide kohta küsimusi esitada.

«Piirialade üksikisikud ja ettevõtjad seisavad oma piiriüleses tegevuses endiselt silmitsi paljude, sageli õiguslikku või halduslikku laadi takistustega. Seetõttu jääb meie piirialadel kasutamata märkimisväärne majanduslik potentsiaal,» märkis Euroopa Komisjoni regionaalpoliitika volinik Corina Creţu.

«Nende probleemide lahendamiseks ongi käivitatud veebipõhine avalik arutelu, mis kolme kuu jooksul avatud kõigile Euroopa elanikele. Loodame kuulda kitsaskohtadest ja saada ettepanekuid nende kõrvaldamiseks,» lisas ta.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles