4 klaverit, 8 pianisti, 16 kätt – üks kontsert

Juba homme õhtul astuvad Valga muusikakoolis rahva ette kaheksa suurepärast pianisti, kes on koondunud kollektiivi nimega Klaveriorkester. Varem duodena esinenud klaverikunstnikud musitseerivad üheskoos juba üle kümne aasta.

FOTO: Valga muusikakool

Valga muusikakoolis astub muusikapäeva eelõhtul lavale kaheksa pianisti, kes mängivad neljal klaveril 16 käel. Päev hiljem esinevad koolis piirilinna mõlema poole instrumentalistid, oodata on üllatus­esinejaid.

Juba homme õhtul saavad klaverimuusika austajad näha ja kuulda muusikakoolis esinemas oma ala proffe. 2002. aastal asutatud klaveriorkestris istuvad pillide taha duod koosseisus Nata-Ly Sakkos ja Toivo Peäske, Kai Ratassepp ja Mati Mikalai, Piret ja Lauri Väinmaa ning Reet Kopvillem-Ruubel ja Piret Habak.

«Klaveriorkester on Valgas käinud varem klaveriansamblite festivalidel esinemas kahel korral: 2003. ja 2011. aastal. Valgas esitamisele tuleva kavaga sõidab orkester oktoobris Šanghaisse rahvusevahelisele etenduskunstide festivalile,» selgitas Valga muusikakooli klaveriõpetaja Lenel Rand.

Tagasi üles