Kool ja selts panid kokku sinikuldse raamatu

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Almanahhi esitlus
Almanahhi esitlus Foto: Monika Otrokova

Pühajärve põhikoolis esitleti uut Pühajärve põhikooli ja Pühajärve haridusseltsi almanahhi, mis on järjekorranumbrilt juba kaheksas ja kannab pealkirja «Minu sinikuldne Pühajärv».

Almanahhi esitlusel lugesid kooli õpilased ette selle lehekülgedel ilmunud omaloomingut. Sinikuldse raamatupaki harutasid lahti kooli endine direktor Ene-Mall Vernik-Tuubel, õpilasomavalitsuse esindaja Iti-Riin Jaagant, almanahhi koostaja Ly Haaviste ja kooli vilistlane Malle Mõttus.

Ly Haaviste andis hiljem ülevaate almanahhide koostamise ajaloost. Kooli direktor Miia Pallase tunnustas ja tänas kõiki, kes panustasid almanahhi valmimisse.

Almanahhi on kogutud Pühajärve kooli õpilaste kunstitööd, jutud ja luuletused, selles leidub ka kooli vilistlaste loomingut. Almanahhi väljaandmise tavale pandi alus 1997. aastal, mil ilmus esimene raamatuke.

Miia Pallase sõnas, et see, Pühajärve kaanepildiga almanahh on kinnituseks, et koolipere oskab näha ja väärtustada oma loodus-, kooli- ja hingemaastikke.

Almanahhi koostaja Ly Haaviste on järelsõnas öelnud, et igal meist on kujutluspiltides ja südames oma Pühajärv – suviselt sillerdav või talviste suusaradadega, kalaretkede või paadisõitudega, ujumismõnudega, pikkade jalutuskäikude ja matkadega, lapsepõlve või koolipäevade Pühajärv. Almanahhi lood räägivadki sellest, kuidas armastatakse seda üht ilusamat killukest Eestimaad.

Kool ja selts panid kokku sinikuldse raamatu 16. septembril esitleti Pühajärve põhikoolis uut Pühajärve põhikooli ja Pühajärve haridusseltsi almanahhi, mis on järjekorranumbrilt juba kaheksas ja kannab pealkirja «Minu sinikuldne Pühajärv». Almanahhi esitlusel lugesid kooli õpilased ette selle lehekülgedel ilmunud omaloomingut. Sinikuldse raamatupaki harutasid lahti kooli endine direktor Ene-Mall Vernik-Tuubel, õpilasomavalitsuse esindaja Iti-Riin Jaagant, almanahhi koostaja Ly Haaviste ja kooli vilistlane Malle Mõttus. Ly Haaviste andis hiljem ülevaate almanahhide koostamise ajaloost. Kooli direktor Miia Pallase tunnustas ja tänas kõiki, kes panustasid almanahhi valmimisse. Almanahhi on kogutud Pühajärve kooli õpilaste kunstitööd, jutud ja luuletused, selles leidub ka kooli vilistlaste loomingut. Almanahhi väljaandmise tavale pandi alus 1997. aastal, mil ilmus esimene raamatuke. Miia Pallase sõnas, et see, Pühajärve kaanepildiga almanahh on kinnituseks, et koolipere oskab näha ja väärtustada oma loodus-, kooli- ja hingemaastikke. Almanahhi koostaja Ly Haaviste on järelsõnas öelnud, et igal meist on kujutluspiltides ja südames oma Pühajärv – suviselt sillerdav või talviste suusaradadega, kalaretkede või paadisõitudega, ujumismõnudega, pikkade jalutuskäikude ja matkadega, lapsepõlve või koolipäevade Pühajärv. Almanahhi lood räägivadki sellest, kuidas armastatakse seda üht ilusamat killukest Eestimaad.

Tagasi üles