R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sünnipäeval sõideti tankiga ja jagati tunnustusi

Taavi Niittee
, reporter
Facebook
Comments
SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon kutsus kokku oma sõbrad ja partnerid, et tähistada 15. sünnipäeva. Külalistele demonstreeriti ka tanki, mis omal jõul juba liikus.
SA Valga Isamaalise Kasvatuse Püsiekspositsioon kutsus kokku oma sõbrad ja partnerid, et tähistada 15. sünnipäeva. Külalistele demonstreeriti ka tanki, mis omal jõul juba liikus. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Reedel tähistas Valgas tegutsev isamaalise kasvatuse püsiekspositsioon ehk militaarmuuseum oma 15. sünnipäeva. Tähtpäeva puhul sõideti muuseumi õuel restaureeritud Teise maailmasõja aegse tankiga esimesed meetrid.

Varasemalt niinimetatud postamenditanki ülesannet täitnud sõjamasina T-34 taastamine on nüüdseks võtnud kaks pikka aastat ja lugematu arvu vabatahtlike töötunde. Tank, millel algselt puudus mootor ning mille kõik liikuvad osad kinni olid keevitatud, saadi sünnipäevale kutsutud külaliste silme siiski esmakordselt liikuma.

Nagu esimeste sammudega ikka, jäi ka tanki esimene sõit tagasihoidlikuks – mõni meeter edasi ja mõni tagasi. Nimelt puudub masinal veel juhtimissüsteem ning tööd vajab ka selle kahuriga torn.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles