Otepää firma sai üle-eestilise aasta piirkonna ettevõtte tiitli

Mihkel Karulaas

FOTO: Egert Kamenik

Ettevõtjate auhinnagalal pälvis aasta piirkonna ettevõtte tiitli Otepääl tegutsev UPM Kymmene Otepää AS, kel mais täitus 15. tegutsemisaasta. Sealse kandi suurim tööandja toetab ka kohalikku kultuuri- ja spordielu.

Tellijale

Ettevõtte kvaliteedijuht Mihkel Karulaas, kes auhinna neljapäeval Tallinnas Noblessneri Valukojas vastu võttis, tänas firma töötajaid, kes on pühendunult panustanud ühise eesmärgi nimel, tänusõnad said ka koostööpartnerid. «Meie firma edu aluseks on kolm võtit, mis kõik uksed avavad. Need on koostöö, usaldus ja uuenduslikkus. Jätkame samas vaimus ka edaspidi,» kinnitas Karulaas.

200 töötajaga firma toodab aastas 50 000 kuupmeetrit kasevineeri ja spooni. Toodetud vineerist kasutatakse Eestis umbes viis protsenti, ülejäänud realiseeritakse Euroopa riikidesse, Hiinasse ja Lõuna-Koreasse. Kasepuuvineeri kasutusala on väga lai, seda kasutatakse auto- ja mööblitööstuses, laevaehituses, betoonraketiste valmistamisel, tankerites, busside ja rongide põrandate ja seinte valmistamisel, mänguväljakute ja seiklusparkide ehituses.

Tagasi üles