iDeal kampaania

Ametid koguvad lisainfot vaktsineerimisel juhtunu kohta

Vaktsiiniga, mida Valga põhikooli õpilastele manustati, on nii ravimiameti kui terviseameti kinnitusel kõik korras.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Vaktsiini Priorix müügiloa hoidja (GSK) on tänaseks teavitanud ametlikult ravimiametit Valgamaa lastel tekkinud kõrvaltoimetest. Koolilaste vaktsineerimist läbi viinud tervishoiuteenuse osutaja esitas samuti ametlikud teatised vaktsineerimisjärgselt tekkinud kõrvaltoimete kohta. Viimased sisaldavad ka infot kõikidest olulistest sündmusega seotud asjaoludest, mille põhjal saab ravimiamet lõplikult hinnata võimalikku seost vaktsineerimisega.

Olemasoleva info põhjal hindab ravimiamet valgamaa lastel vaktsineerimisjärgselt tekkinud sümptomeid valdavalt psühhogeenseks reaktsiooniks vastusena vaktsineerimisele, mida võimendasid kerged ja mittetõsised kõrvaltoimed (pearinglus, peavalu). Laste hospitaliseerimise otsust saab pidada kooliarsti poolseks ettevaatusabinõuks, mis võimaldas kiiret reageerimist olukorrale.

Ametitele teadaoleva info põhjal on kõik sündmuses osalenud lapsed tänaseks koolis ja terved ning neil ei esine kõrvaltoimeid.

Ravimiameti kinnitusel vastab vaktsiin Priorix kõikidele ettenähtud kvaliteedinõuetele ning selle ohutuses ei ole alust kahelda. Ühtlasi palub Ravimiamet informeerida ameteid võimalikest ravimite kõrvaltoimetest.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles