Konkursil pistavad rinda ka Valgamaa puitehitised

Üks hoonetest Valgamaalt, mis puitehitiste konkursil osaleb, on biokütusel töötav katlamaja Pühajärvel. Selle projekteeris OÜ Alver Arhitektid. Katlamaja koos katusele paigaldatud päikesekollektoritega on sobitatud oskuslikult ümbritsevasse loodusesse.

FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu välja kuulutatud aasta puitehitise konkursile laekus ligi 60 võistlustööd, neist lausa neli Valgamaalt.

Tellijale

Valgamaalt osalevad konkursil eramu (arhitekt Lauri Nõmme, Design Police Department OÜ), biokatlamaja Pühajärvel (OÜ Alver Arhitektid), talu lihaveiste laut (arhitektid Uko Künnap ja Indrek Taukar, U-Disain OÜ) ning talu tall ja maneež (Uko Künnap ja Lauri Nõmme, U-Disain OÜ).

«Hea meel on näha kvaliteetset ja läbimõeldud puidukasutust nii konstruktsiooniliste lahenduste kui põllumajandus- ja tootmishoonete fassaadide juures. Kandidaatide hulgas on näiteks Valgamaa Neeruti küla lihaveiste laut ja hobuste tall-maneež ning Vaemla tootearenduskeskus,» sõnas Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liidu projektijuht Anni Martin.

Tagasi üles