Reisijad nurisevad halbade tingimuste üle

Kuna Valka bussijaama ühendus Läti pealinnaga on halb, valivad paljud piirkonna inimesed reisi alguspunktiks Valga jaama.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Nagu andis teada Põhja-Läti ajalehe Ziemeļlatvija ajakirjanik Aldis-Māris Dubļāns, on mõnigi kaksiklinna Valga-Valka Läti poole elanik rahulolematu sealse autobussijaama halva seisukorra pärast. Eriti häirib inimesi see, et jaamas on pime.

Tellijale

Samuti pole jaama ruumid kuigi avarad, ent Dubļānsi hinnangul pole suuremate ruumide järele praegu ka vajadust, kuna jaamast pole just kuigi palju väljumisi. Näiteks Riiga saab Valkast bussiga sõita vaid korra ööpäevas ja siis väljub buss kell 4.50 öösel. «Nagu arvata võib, pole see liin kuigi populaarne. Seda enam, et see VTU Valmiera teenindatav liin on palju aeglasem kui Ecolinesi teenindatavad, mis väljuvad Valgast.»

Samuti saab Riiga Valkast sõita rongiga. Kuna aga Lugaži jaam asub linna servas ja sinna pole jõuda kuigi mugav, kasutavad paljud Valka piirkonna elanikud nii rongile kui bussile minekuks Valga jaama. «Teil on ilus ja suur jaamahoone – pole ime, et valkalased nurisevad,» teeb kaksiklinna Eesti poole transpordisõlm ajakirjaniku hinnangul Läti omale igati silmad ette.

Tagasi üles