Olümpiastardid algasid taas

Gerd Kanter Tõrva gümnaasiumi staadionil.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

1971. aastast ETV sporditoimetuse ja Eesti Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari «TV 10 olümpiastarti» on maailmas ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis. Sarja korraldajad kutsuvad lapsi ja noori taas kaasa lööma, alanud on väärikas 45. hooaeg.

Tellijale

Saatesarja aitas avada pisikese poisina sarjas auhindadeta jäänud, aga tänaseks kümme tiitlivõistluste medalit võitnud Gerd Kanter. «Võistlusmoment on tähtis,» ütles Kanter laste spordist rääkides. «Tore on olla oma külas esimene, aga samas on oluline näha, et kusagil kaugemal on kõvemaid konkurente. Sest kui tekib tunne, et olengi nüüd kõigist parem, võib sportlase areng seisma jääda.»

«TV 10 olümpiastarti» sarjast on oma karjääri esimesed võidud ja kaotused saanud paljud tänaseks tuntud sportlased: Gerd Kanter, Rasmus Mägi, Ksenija Balta, Marek Niit, Mikk Pahapill, Grit Šadeiko, Andres Raja, Aleksander Tammert, Roman Fosti, Maris Mägi, Eleriin Haas, Kaie Kand, Kaire Leibak, Andrus Värnik, Moonika Aava, Taavi Peetre, Mirjam Liimask, Jaanus Uudmäe, Lauri Leis, Marko Aleksejev, Tarmo Jallai, Kärt Siilats, Rene Oruman, Rutti Luksepp, Andrei Nazarov, Indrek Kaseorg, Marko Turban, Anu Kaljurand, Sulev Lepik, Marek Kaleta, Eha Rünne, Valter Külvet, Ain Evard, Rein Sokk ja paljud teised.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles