P, 2.04.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Algas kalastuskaartide müük

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto on illustreeriv.
Foto on illustreeriv. Foto: Marko Saarm / Sakala

Täna, 1. detsembril algab taas harrastuspüügi kalastuskaartide taotlemine järgmiseks hooajaks.

Kalastuskaarti harrastuspüügile saab taotleda nii elektroonselt kui keskkonnaameti kontorites.

«Kõige mugavam on kalastuskaarte taotleda, kätte saada ja kohustuslikke püügiandmeid esitada elektrooniliselt läbi veebikeskkonna pilet.ee, siis pole vaja kontoris järjekorras seista,» soovitas keskkonnaameti vee-elustiku peaspetsialist Jaanus Tuusti. «Kel see võimalus aga puudub, siis keskkonnaameti maakondlike büroode spetsialistid on igati valmis teid vastu võtma. Nende kontaktid leiab keskkonnaameti kodulehelt. »

Ladusaks taotlemiseks on kindlasti vajalik üle kontrollida oma kasutajaprofiilis olevad andmed: e-post ja telefoninumber. Nende puudumisel süsteemist lube osta ei saa.

Võrreldes varasemate aastatega suuri muudatusi ei tule ning püügivõimalused ja tasud jäävad samaks, mis 2015. aastal. Uue püügivahendina on nimekirja lisandunud harrastajatele mõeldud lõkspüünis kadiska, mille täpsem kirjeldus tuuakse välja peatselt jõustuvas kalapüügieeskirjas.

Kadiskapüügiks saab kalastuskaarte soetama hakata alates 2016. aasta 1. juunist, lube antakse umbes 50 järvele ning ühele isikule 24 tunniks ja ühe vahendiga korraga.

1. juulist saab soetada lube ka jõevähi püügiks, Saaremaal ja Hiiumaal müüakse 2016. aastal ühe inimese kohta kuni viis püügivahendit, kuid sedapuhku vaid üheks ööks. Mujal Eestis saab üks isik ühte piirkonda osta kaarte endiselt kuni kolmeks ööks.

Kadrina, Loobu ja Vahakulmu paisjärvedel võib 2016. aastal püüda kala lisaks spinningule ja lendõngele teiste levinumate harrastuspüügivahenditega. 2015. aastal on neil veekogudel püük lubatud ainult spinningu ja lendõngega, kunstpeibutist kasutades.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles