Vitamiinid turgutavad suurperesid

Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap

FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Heategevuskampaania «Kingime suurperedele tervist!» esimese kahe nädala jooksul on apteekides suurperedele enim annetatud laste vitamiine.

Apotheka apteekides on detsembri vältel kogumiskastid, kuhu saavad kõik apteegikülastajad soetada suurperedele vajalikke tervisetooteid.

«Inimestel, aga ka ettevõtetel, kes ei taha kaasa minna jõuluaegse ostuhullusega, soovitan hoopis teha heategu ning annetada apteekides lasterikastele peredele tervisetooteid,» ütles MTÜ Eesti Lasterikaste Perede Liidu president Aage Õunap. «Vajaminevate asjade leidmiseks saab nõu küsida apteekrilt, aga veel lihtsam on annetuskasti poetada Apotheka kinkekaart, mille eest saavad pered ise oma koduapteeki täiendada.»

Apotheka juhatuse liikme Marika Pensa sõnul on seni enim annetatud lastele mõeldud vitamiine. «Suurperede koduapteeki võiksid laste multivitamiinide kõrval kuuluda ka esmaabivahendid, D-vitamiin, mida tuleks Eesti kliimas võtta aastaringselt, ning viirushaigustega võitlemiseks vajalikud tooteid nagu kurgupastillid, köhasiirupid, probiootikumid, nohuspreid, aga ka kraadiklaas ja ravimteed,» rääkis Marika Pensa.

«Lisaks on lasterikastel peredel kindlasti puudus külma ilmaga kuivaks muutuva naha kaitseks mõeldud baaskreemidest, mida kulub suure pere puhul päris palju,» ütles Pensa. «Kuna suure pere veduriks on tublid emad-isad, kes ohverdavad laste nimel tihti iseenda heaolu, vajavad ka nemad turgutust ja tuge – näiteks vitamiinide, toonikumide ja muude tervisetoodete abil.»

Tagasi üles