R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Uus vallajuht tuli naabermaakonnast

Lea Margus
, reporter
Uus vallajuht tuli naabermaakonnast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Puka vallavolikogu peab istungeid vallakeskuse rahvamajas.
Puka vallavolikogu peab istungeid vallakeskuse rahvamajas. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Puka vallavolikogu jõulueelsel istungil oli ühe päevakorrapunktina kavas uue vallavanema valimine. Läbi mitme vooru oli sõelale jäänud kaks võrdväärset kandidaati, kellest valituks osutus Lembit Luik Tartumaalt Haaslava vallast.

Volikogu novembrikuisel istungil võeti vastu otsus korraldada avalik konkurss Puka vallavanema ametikoha täitmiseks. Sealsamas kinnitati ametikohale kandideerijale nõuded ning asjaolud, mis tulevad valiku tegemisel kasuks ning moodustati konkursi läbiviimiseks ka komisjon.

Kandideerimise tähtajaks määrati 7. detsember, peale mida sai komisjon, kuhu kuulusid Aleksander Sven Esse, Arno Kangro, Ana Uint, Irja Sõnum ja Kalle Põldmägi, hakata tegema kolmeteistkümne laekunud avalduse seast esmaseid valikud.

Vallavanema ametikohale kandideerija pidi vastama nõuetele, mis on kehtestatud kohaliku omavalitsuse korralduse seaduses § 482. Teisisõnu peab vallavanem omama kõrgharidust, väga head eesti keele ja arvuti kasutamise oskust ja mis peamine – nõutav on eelnev avaliku teenistuse kogemus. Lisaks kaaluti muid omadusi, mis sellel ametikohal kasuks tulevad.

Sõelale jäi lõpuks kaks kandidaati

Nelja esialgu välja valitud kandidaadiga viidi läbi vestlused, neist kaks, Lembit Luik ja Kalev Kepp otsustati teisipäeval tuua volikogu ette. «Minu arvamine oligi, et peaksime esitama rohkem kui ühe kandidaadi, sest meil on siiski valimine, mitte hääletamine,» sõnas komisjoni liige Kalle Põldmägi enne valiku langemist Valgamaalasele. «Meie arvates olid mõlemad sobilikud.»

Küsimusele, mis otsustavaks sai ja milliseid kriteeriume veel jälgiti peale nõutud omaduste olemasolu, vastas Põldmägi, et just piisavalt suur töökogemus avalikus sektoris oli oluline.

Tema sõnul vaadati ka ealist sobivust. «Koostöö sujub paremini, kui hetkel olemasolev vallavalitsus ja vallas tööl olevad inimesed on vallavanemaga enam vähem samaealised,» andis Põldmägi mõista, et valikud sai tehtud head edasist üksteisemõistmist silmas pidades.

Valituks osutunud vallajuhil kogemused ettevõtluses ja panganduses

Valituks osutunud Lembit Luik on Tartumaa Haaslava valla elanik ja viimased 15 aastat tegelenud väikeettevõtlusega. Enne seda on Luik olnud tegev pangandussektoris – Keila Panga ja Eesti Krediidipanga Tartu filiaali juhatajana. Senised kogemused avalikus sektoris piirduvad Haaslava valla ühes valimisliidus osalemisega. 

Puka valla juhiks ajendas teda kandideerima soov tulla välja oma elu praegusest rutiinist ja teha midagi teistsugust. Vastne vallavanem loodab ära teha mõndagi nii Puka valla kui ka Lõuna-Eesti arenguks. „Oma tulevikuvisioonist ei soovi ma praegu veel täpsemalt rääkida, kuid eesmärgiks on kahtlemata tagada valla areng – et kõigil vallaelanikel oleks jätkuvalt soov elada oma kodukohas ning ehk tuleb ka inimesi mujalt Puka valda elama,“ on Luik esialgu tagasihoidlik - esmalt on tema sõnul vaja kohaliku eluga paremini tutvuda. „Puka võiks aasta-kahe pärast olla koht, kus tahaks olla jätkuvalt nii valla elanik kui valla külaline.“

„Tööle kavatsen sõita kodust iga päev ja see 50 minutit on paras aeg mõtteid mõlgutada,“ vastab Luik küsimusele töö ja kodu vahelise kauguse kohta.

Märksõnad
Tagasi üles