K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Otepää talvepargis suri vale toidu tõttu kaks noort põhjapõtra

Facebook
Comments

Detsembri alguses Otepääle Winterplace`i talveparki toodud viiest põhjapõdravasikast kaks heitis eile lühikese vahega hinge ning kehvas seisus on ka ülejäänud kolm looma. Veterinaaride hinnangul põhjustas loomade hukkumise ebasobiv toit.

«Tegemist oli väga kurva päevaga, kui napilt 12 tunni vahega suri kaks meie põhjapõtra. Detsembri alguses saabunud viis väga toredat põhjapõdra vasikat olid veel mõni päev tagasi rõõmsad ja kepslesid ringi,» teatas Winterplace juhataja Siim Kalda täna Valgamaalasele väljastatud pressiteates. 

Arsti diagnoosi kohaselt põhjustas vaevalt kümne kuu vanuste loomade hukkumise lisatoit, mida looduses peamiselt samblikest ja rohttaimedest toituvad põdrad seedida ei suuda. 

«Kahjuks on inimeste heatahtlikkus lõppenud kurvalt. Siinkohal tahan panna kõigile südamele, et põhjapõtru ja ka teisi loomaaedades olevaid loomi võivad toita ainult nende pidajad,» sõnas Kalda, kes tahab uskuda, et antud juhul ei ole tegemist kellegi pahatahtlikusega. 

Lisaks hukkunud isas- ja emasloomale on seedimine paigast ka allesjäänud kahel emas- ja ühel isasloomal. «Tänu kohalikule ja Tallinna Loomaia veterinaararstidele oleme saanud neile manustada seedimist soodustavat ravimit ning südamest loodame, et Rudolf, Olaf ja Robbie pakuvad meile veel aastaid rõõmu,» rääkis Kalda.

Siim Kalda isa ja äripartneri Raivo Kalda sõnul on nad hommikuti tihti põhjapõtradele mõeldud aediku ümbrusest leidnud värskeid jalajälgi, mis annavad tunnistust öisetest külastustest loomade juurde. «Alalist valvet meil siin pole, aga oleme aedikust leidnud saia, küpsiseid ja isegi kapsaid. Sellist toitu nad seedida lihtsalt ei suuda ja tulemus on paraku selline.»

Täna tegutses peamiselt lastele kelgutamist ja lumetuubitamist pakkuv Winterplace talvepark vaatamata kurvale vahejuhtumile endises tempos ning põhjapõtrade aedik oli laste seas endistviisi populaarne. Sellest, et kolme põhjapõdra tervis veel päris korras ei ole, andsid aimu vaid loomade paisunud kõhud. 

«Anname neile eilsest peale ja regulaarselt spetsiaalset pastat, mis peaks aitama,» ütles Raivo Kalda  lootusrikkalt ainsa allesjäänud isaslooma külge patsutades.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles