Noored mõtisklevad alkoholi üle

Lastele pakuvad paljud vanemad alkoholi ka kodus - näiteks tähtpäevadel.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Terve Eesti Sihtasutus kutsub üles noori kirjeldama oma visiooni Eesti ühiskonnast, kus alkoholitarbimine oleks tabu, mitte norm. Kuidas tähistaksime sündmusi, maandaksime stressi, leiaksime uusi sõpru ja looksime ellu põnevust ilma sigarettide ja alkoholita?

Valida saab kahe teema vahel: «Milline oleks Eesti, kui keegi ei suitsetaks?» ja «Milline oleks Eesti, kui inimesed jooksid poole vähem?». Konkursi korraldajad julgustavad noori arutlema, kuivõrd keskkond meie käitumist mõjutab. Esseesid hindab žürii ning hindamisel peetakse silmas, kui argumenteeritult osatakse oma seisukohti kaitsta.

Osalema oodatakse noori kahes vanusegrupis: 8.–9. klass ja 10.–12. klass. Mõlemast vanusekategooriast ja teemast valitakse välja parimad kirjutajad, kes saavad auhinnaks tahvelarvuti.

Essee soovituslik pikkus on kuni 10 000 tähemärki. Kirjatöö palutakse esitada eesti keeles, DOC-vormingus koos autori ees- ja perekonnanime, vanuse ja kontaktandmetega (e-posti aadress ja kontakttelefon). Töid oodatakse 10. veebruarini aadressile essee@terve-eesti.ee. Võitjad kuulutatakse välja 24. veebruaril.

Esseekonkurss on osa Norra toetuste ja sotsiaalministeeriumi rahastatud «Joome poole vähem!» kampaaniast, mida korraldab Terve Eesti Sihtasutus. Sihtasutuse eesmärk on tõsta terviseteadlikkust Eestis.

Tagasi üles