Teenetemärgi saajate seas ka kaks valgamaalast

Praegu pensionipõlve pidav Urve Laidvee on viimastel aastatel varemgi tunnustuse osaliseks saanud. 2013. aastal sai ta Varjupaikade MTÜ-lt Elmo-nimelise autasu. Tegu on söakuse preemiaga silmapaistvale ametiisikule, kellega MTÜ-l on olnud õnn viimase aasta jooksul koostööd teha. 2014.aastal pälvis aga Laidvee põllumajandusministeeriumi hõbedase teenetemärgi pikajalise veterinaariaalase töö eest.

FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

President Toomas Hendrik Ilves allkirjastas täna, 4. veebruaril otsuse anda vabariigi aastapäeva eel riiklikud autasud 99 inimesele. Nendest kaks on seotud Valgamaaga.

Tellijale

Meie maakonnast pälvisid tunnustuse kauaaegne loomaarst, nüüd pensionipõlve pidav Urve Laidvee ja  2015. aasta kevadel 15. sünnipäeva tähistanud firma UPM Kymmene Otepää ASi juht Ando Jukk.

«See on absoluutne üllatus, kuid esimene ehmatus ja üllatusmoment oli just viis minutit tagasi, kui mulle soovis õnne ja selle uudise teatas kolleeg Jaan Luht. Siis olin küll sõnatu ega saanud algul arugi, kes ja mille eest mind tunnustas,» sõnas Laidvee, kui talle tähtsa autasu puhul õnne soovisin.

Tagasi üles