Kontrollid asuvad usinalt ustele koputama

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Laes peab olema suitsuandur.
Laes peab olema suitsuandur. Foto: Liis Treimann / Postimees

Päästeameti tuleohutusjärelevalve inspektorid alustavad tuleval nädalal tugevdatud kontrolli kodudes tuleohutusnõuete täitmise üle. Suurendatud tähelepanu pööratakse üle Eesti kontrollreidide käigus just suitsuanduri olemasolule ja töökorras olekule ning küttekolde korrasolekule ja hooldusele.

Päästeameti peadirektori asetäitja Alo Tammsalu sõnul peab kahjuks tõdema, et kuigi 2016. aasta algusest on möödunud vaid kuu ja natuke peale, on meil juba 12 tulekahjus hukkunut, kellest ainult kahel oli töökorras suitsuandur.

«Kontrollid on üks osa päästeameti tööst, sest kahjuks kõikide jaoks nõustamine ja selgituste jagamine ei ole piisav. Suur hulk inimesi jätab kodusele tuleohutusele tähelepanu pööramata just hooletusest, mis on pahatahtlik lähedaste ja naabrite suhtes. Just hooletu suhtumisega elanikega tegeleb tuleohutusjärelevalve ja vajadusel kutsub trahviga korrale,» selgitas Tammsalu.

Päästeameti soov on, et tuleõnnetusi ei juhtuks, sest tegelikkuses on nende ennetamine väga lihtne. Eriti traagilised on põlengud kodudes, mille tõttu jääb peavarjuta pere ise ja tihti ka kaaskannatajana naabrid. Peamised põhjused on inimeste hooletus ja küttesüsteemide mittekorrasolek ning hooldamatus.

«Kodu on koht, kus inimene peaks end kõige turvalisemalt tundma. Kontrollidega seda meelde tuletamegi, sest suitsuandur on väga oluline abimees tulekahju võimalikult kiireks avastamiseks, kui veel ei ole ohus inimeste elu ning tuli pole jõudnud teha suurt kahju,» lisas päästeameti juht.

Samuti peab tema kinnitusel mõtlema, kas küttesüsteemid, mida kodus kasutatakse, on tuleohutud ja hooldatud. «Kui kõik on korras, ei pea inimene ka kontrolle kartma ja võib rahuliku südamega õhtuti magama minna,» lisas peadirektori asetäitja.

Tuleohutuskontrolli läbiviivad tuleohutusjärelevalve inspektorid liiguvad ringi punast värvi päästeameti eraldusmärke kandvate sõidukitega ja kannavad päästeameti tunnustega riietust ning esitavad kindlasti esmalt enda ametitõendi. Päästjad kontrolle läbi ei vii.

Kokku on tänavu tules hukkunud 12 inimest, mida on võrreldes eelmise aasta sama ajaga kolme inimese võrra rohkem.

Suitsuanduri puudumisel on maksimaalne trahvimäär 1200 eurot – suitsuandur on üle saja korra odavam.

Copy

Märksõnad

Tagasi üles