T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Teatemaraton ja avatud raja sõit jäävad ära

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Teatemaraton ja avatud raja sõit jäävad ära
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Lumeolud Tehvandil on kehvad.
Lumeolud Tehvandil on kehvad. Foto: Peeter Liik / Klubi Tartu Maraton

Täna, 11. veebruari hommikul otsustasid Tartu maratoni korraldajad koos Tehvandi spordikeskuse esindajatega, et Tartu maratoni eelüritused ehk Tartu teatemaraton ja avatud raja sõit, mis olid plaanitud selleks pühapäevaks, jäävad kehvade lumeolude tõttu ära.

Selle pühapäeva võistlused oli plaanis korraldada Tehvandi 2,6 kilomeetri pikkusel kunstlumeringil, kuid viimase paari päeva vihmasajud on ennekõike staadioni lund nii palju hävitanud, et seal praegu suusatada enam ei saa.

Lisaks selgus, et vesise ja pehme pinnase tõttu ei ole võimalik teha uut rajalõiku, et praeguse kunstlumeringi ohtliku laskumisega kurv välja jätta, ning just see rajaosa ei ole praegustes vesistes oludes teatemaratoni ja avatud raja sõitudeks piisavalt ohutu.

«Kui ilm püsib pühapäevani plusspoolel, on väga raske saada staadionit rahuldavasse seisu. Teisalt, kui läheb miinusesse, muutub ohtlik viraaž jääväljaks ning siis oleksid ka kõige parema suusavalitsemisega võistlejad seal hädas. Me ei saa oma osalejaid sellisesse ohtu seada,» rääkis võistluste direktor Indrek Kelk.

«Asja oleks lahendanud see, kui oleksime saanud ohtliku koha ümber teha nii nagu planeerisime, aga praegustes oludes on see lihtsalt võimatu,» lisas ta.

5. Tartu teatemaratonile või avatud raja sõidule juba registreerund inimesed saavad makstud osalustasust 50 protsenti üle kanda järgmise aasta Tartu maratoni üritustele või mõnele teisele 2016. aasta Tartu Maratoni Kuubiku üritusele või raha samas protsendimahus tagasi küsida.

Täpsem info saadetakse kõikidele registreerunutele eraldi.

21. veebruariks plaanitud 44. Tartu maratoni põhiürituste toimumise kohta antakse lõplik otsus hiljemalt 15. veebruaril.

Märksõnad
Tagasi üles