K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Otepää põhjapõder viidi liigikaaslase juurde

Taavi Niittee
, reporter
Facebook
Põhapõder Rudolf kolis loomaparki.
Põhapõder Rudolf kolis loomaparki. Foto: Ilmo Tamm

Jaanuari lõpus suri Otepää Winterplace talvepargis ebasobiva toidu tõttu viiest põhjapõdrast neli. Sõbrapäeval koliti viimane ellu jäänud loom Elistvere loomaparki – plaaniga põhjapõdrad sügiseks talvepealinna tagasi tuua.

Detsembri alguses Soomest talveparki toodud põdravasikatele sai lahkamistulemuste põhjal saatuslikuks valest toidust tingitud tüsistused. Kui kaks noort looma surid 21. jaanuaril vähem kui 12 tunni jooksul, siis mõnepäevaste vahedega järgnesid neile veel kaks põtra. Ainsana alles jäänud isasloom suudeti viimaks päästa regulaarsete antibiootikumisüstidega.

«Kahjuks on inimeste heatahtlikkus lõppenud kurvalt,» tõdes toona Winterplace juhataja Siim Kalda, kes tunnistas, et tõenäoliselt hukkusid loomad talvepargi külastajatelt saadud lisatoidu tõttu. Näiteks olid talvepargi töötajad leidnud põdraedikust nii küpsiste-, saia- kui kapsajääke.

Facebook

Märksõnad

Tagasi üles