Sisukord
Paberleht
Postimees
Postimees digipakett
Postimees digipaketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli digipakett

Bussiekskursioonil peab turvavöö kinnitama

1 min lugemist

Neljapäeval ilmus Valgamaalases lugu turvavööde kasutamisest bussiliikluses. Sellest ajendatuna saatis üks kodanik Valgamaalasele järgmise vihje: «Lapsed on mulle kõnelnud, et kooliekskursioonidel on bussijuhid keelanud lastel turvavööd kasutada!» Paraku ei olnud võimalik vihje edastajalt saada täpsustust bussifirma ega juhtumi enda kohta.

Tellijale

ASi Atko Bussiliinid Valga osakonna juhatajat Toomas Turganit üllatas selline vihje, sest nende firma juhid paluvad ka tavareisidel reisijatel turvavööd kasutada. Samuti rõhutas ta, et ekskursioonidel on lisaks bussijuhile kaasas ka õpetajad või teised vastutavad isikud. «Klassiekskursioonidel on alati kaasas kaks õpetajat, kes omakorda kontrollivad, et turvavööd oleksid kinnitatud.»

Liiklusseadus sätestab juhile reeglid, milles on selgelt kirjas, et kui sõidukis on olemas turvavööd, on juhil keelatud sõidutada sõitjat, kes pole nõuete kohaselt turvavööga kinnitatud.

06.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto