Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Kurikuulus juveelivaras peab kohtu ette astuma

PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Roma Gold juuveelipoe varguse järel oli Valga kesklinn täis politseinikke. Muu hulgas otsiti varga maha pillatud ehteid. | FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Valgas ehetepoest eelmise aasta sügisel süüdistuse kohaselt hulga hinnalist kraami kaasa krabanud mehel tuleb sügise hakul kohtu ette astuda.

Mullu oktoobris rullus Valga kesklinnas pealtnägijate silme all lahti justkui krimifilmi süžee, kust ei puudunud purustatud klaas, hinnalised ehted ega pargi sisse piiranud ja seal pea igat puulehte uurinud politseinikud.

Süüdistuse kohaselt sisenes 23aastane narkojoobes Joel 16. oktoobril kella 12 ajal Valga linnas Vabaduse tänaval asuvasse juveelikauplusse, lõi käega katki klaasvitriini ja varastas müüja nähes kaks alust kokku 40 kullast kaelaketiga. Varastatud ehete kogumaksumus oli üle 18 000 euro.

"Müüja vastu vägivalda ei kasutatud ja samuti teda ei ähvardatud, mistõttu liigitati kuritegu avalikuks varguseks, mitte röövimiseks," selgitas Lõuna ringkonnaprokurör Milvi Väin.

Politsei pidas poodi Roma röövinud Joeli kuriteos kahtlustatavana kinni juba kaks päeva hiljem, 18. oktoobril ja kohus võttis mehe prokuröri taotlusel eeluurimise ajaks vahi alla.

«Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas 23aastasele Joelile süüdistuse avalikus varguses ja omastamises. 15- ja 16aastast noormeest süüdistatakse samas kriminaalasjas kuriteoga saadud vara hoidmises. Tartu maakohus otsustas reedel toimunud eelistungil, et kriminaalasja hakatakse arutama Valga kohtumajas üldmenetluse korras 16. septembril,» kinnitas prokuratuuri avalike suhete osakonna nõunik Arno Põder.

Süüdistuse kohaselt andis Joel ehted vahetult pärast vargust hoiule kahele tuttavale noormehele, kellega tal oli selle kohta varasem kokkulepe. "Hiljem läks Joel ehetele järele ja müüs need väidetavalt Tallinnas maha," selgitas Põder.

Ta lisas, et kaheksa kuldketti väärtusega 3800 eurot pillas süüdistatav põgenedes tänavale ja pood sai need tagasi, kuid kolm ketti oli kuriteo käigus rikutud. Nii kujunes lõplikuks kahjuks ligi 16 000 eurot.

Lisaks vargusele süüdistatakse Joeli ka selles, et ta müüs maha elektripliidi, pesumasina ja külmiku, mis asusid talle üürile antud sotsiaalkorteris. Vara omastamise tõttu sai Valga linnavalitsus ligi 500 eurot kahju.

Kriminaalasja eeluurimise viis läbi Valga politsei ja uurimist juhtis Lõuna ringkonnaprokuratuur.

Tagasi üles