Noored mulgid saavad kokku Linnakülas

Jaan Rapp
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Mulgimaa laste folklooripäev.
Mulgimaa laste folklooripäev. Foto: Erakogu/Valgamaalane

17. märtsil toimub juba 20. korda Mulgimaa laste folklooripäev. Sedapuhku on see Helme kihelkonnas Helma vallas Linnakülas asuvas Ritsu spordihoones.

Tegemist on kõige järjepidevama Mulgimaa lasteaialastele suunatud ettevõtmisega, millel osaleb sel korral ligi 240 mudilast ja nende juhendajat, andis teada Mulgi kultuuri instituudi juht Kaja Allilender.

Eesmärk on lastele mulgikeelsete laulude ja laulumängude abil tutvustada ja õpetada mulgi keelt ja kultuuri ja oma pärimust.

Kavas on rühmade mulgikeelsed etteastumised ning ühiselt mulgikeelsete laulumängude laulmine, mängimine ja ka õppimine. Esitatakse eelkõige rahvalaule, -tantse ja -pillimuusikat, kuid tutvustatakse ka rahvakombestikku ja sõnalist pärimust. Iga kord esineb lastele ka mõni külaline. Seekord tuleb lastele külla Mulgimaa oma laste seast välja kasvanud noorte ansambel «Lõõtsavägilased» Margus Põldsepa juhendamisel.

Päeva juht ja kogu ürituse mõtte algataja on Alli Laande, kes on juba 20 aastat olnud laste folklooripäeva eestvedaja ja tulihingeline Mulgimaa traditsioonide tutvustaja.

Alli Laande tõdes, et kakskümmend aastat üht sündmust on päris palju – see on terve põlvkond. «Hea on mõtelda, et laste folklooripäev on järjest kasvanud ja huvi tõusnud. Selle taga on aga professionaalsed ja kultuurilembesed lasteaia töötajad. Nii kasvavad Mulgi keelt ja kultuuri austavad ja tundvad lapsed.»

Ürituse korraldab Mulgi kultuuri instituut, toetab folkloorifestivalide programm.

Märksõnad

Tagasi üles