Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Digiallkirjaportaali Digidoc hakkab haldama Leedu IT-firma

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Mitte kasutada, andmed loetavad | FOTO: Arvo Meeks / Valgamaalane

AS Sertifitseerimiskeskusele kuuluvat digiallkirjastamise veebiportaali Digidoc hakkab haldama Leedu IT-ettevõte Estina, mis käitab sarnast teenust ka koduriigis.

Estina hakkab portaali haldama 7. aprillil. Eesmärk on pakkuda Digidoc portaali kasutajatele paremat kasutuskogemust ja uusi funktsionaalsusi,nagu uuendatud kasutajaliides, mitme dokumendi samaaegne allkirjastamine, dokumendihaldus ja töövood, teatas Sertifitseerimiskeskus.

«Meie hinnangul on portaali halduse üleminek Estinale kõikidele osapooltele kasulik lahendus. Esiteks võidavad sellest portaali kasutajad, kes saavad uusi funktsionaalsusi,» ütles Sertifitseerimiskeskuse juhatuse liige Kalev Pihl pressiteate vahendusel.

Ta lisas, et see võimaldab Sertifitseerimiskeskusel keskenduda veelgi enam enda põhitegevusele ehk e-ID infrastruktuuri haldusele ja arendamisele. Keskuse teatel on Estina, mis haldab Leedus DigiDoc portaalile sarnast digitaalallkirjastamise portaali ISIGN, on aastate jooksul kogunud väärtuslikke valdkondlikke kogemusi ning seetõttu on kõige sobivam ka DigiDoc portaali haldusamiseks.

«Võttes üle Digidoc portaali halduse ja laiendades oma tegevust ka geograafiliselt, tugevdame Estina positsiooni digitaalallkirjastamise lahenduste pakkujana Baltikumis,» ütles pressiteate vahendusels UAB Estina arendusjuht Gintas Balčiūnas.

Muudatus ei mõjuta DigiDoc portaalis salvestatud dokumente, nende dokumentide turvalisust ega privaatsust. Portaali kasutajate andmeid ja dokumente säilitatakse ka edaspidi rangete turvastandardite järgi.

Lähitulevikus loob Estina Digidoc portaali kasutajatele mitmeid uusi funktsioone, sealhulgas senisest suurem valik toetatud dokumendiformaate ja allkirjastamisvõimalused uutele riikidele.

2008. aastal asutatud Leedu IT-firma Estina on keskendunud digiallkirjastamise ja e-valitsuse lahendustele. Estina haldab Leedus allkirjastamisportaali ISIGN ja arendab erinevaid e-teenuseid ISIGN Web Services kaudu, mida kasutavad dokumentide allkirjastamiseks suured IT-integraatorid.

Aastal 2002 loodud Digidoc portaal oli Balti riikides esimene digiallkirjastamise teenust pakkuv keskkond, mida kasutavad praegu nii eraisikud, ettevõtted kui ka riiklikud organisatsioonid.

Tagasi üles