Matkad, teatriskäigud, saunaõhtud, sepatöö ...

Kuigi sel aastal vastlapäeva korraldada ei saanud, on vastlasõit külavanem Heleena Jõgi sõnul üks üks neist üritustest, mida koos tehakse. Tänavu oli siiski lund lihtsalt liiga vähe, et mäest alla tuhiseda.

FOTO: Erakogu

Pedajamäele on aastate jooksul sattunud seltskond, kes sobib nii hästi kokku, et ikka ja jälle midagi ühiselt ette võetakse. Ideedel, mida kõike koos teha tahaks, lõppu ei paista.

Tellijale

Otepää valla andmetel elab Pedajamäel praegu 72 elanikku ning esmapilgul võiks mõelda, mis vilgas elu nii vähese rahvaga seal ikka olla saab. Aga võta näpust! Pigem teeb Pedajamäe silmad ette nii mõnelegi suuremale külale, olles Otepää kandi üks aktiivsemaid. Seda kinnitavad ka Nuustaku rantšos tegutsevad Ethel ja Peeter Kümmel.

Nuustaku rantšo on põnev vaatamisväärsus omaette. «Üle-eelmisel sajandil ehitatud, natukene pidin parandama,» kirjeldas peremees rantšo algusaegu. «Natuke rohkem kui natuke,» lisas ta muigega kärmelt. «Lapsed on pool aastat seda nõudnud,» viitas ta samas linnumajale ning ruttas seda üles panema.

Tagasi üles